Dovolená Karibik 

Jamajka

Kajmany

Kuba

Portoriko

Haiti

Dominikánská republika

Bermudy

Britské Panenské ostrovy

Martinik

Trinidad a Tobago

Bahamy

Honduras

Kuba Dovolená

Již více než dvě desítky let je komunistická Kuba otevřena cestovnímu ruchu. Pokud se podíváme do ulic, budeme potkávat padesát let stará auta. V okolí budou zanedbané, oprýskané domy. Pokud ale sejdeme k pobřeží, narazíme na překrásné, čisté, písčité a mnohdy strojově udržované (čištěné) pláže. Kuba má velmi silné osobní kouzlo a překrásné, nedotčené přírodní podmínky. Místní hotely nabízejí veškerý luxus a komfort, na který jsou turisté zvyklí.

Další informace o Kubě

Turistické destince na Kubě

Kuba nabízí spoustu zajímavých míst. Některá jsou turisticky velmi známá, jiná jsou před běžným ruchem ukryta. Vyberte si místo své dovolené přesně podle vaší chuti.

Přírodní podmínky na Kubě

Kuba je tropická země, kde se může v jednotlivých obdobích vyskytovat více srážek. Vyplatí se si svůj zájezd naplánovat na bezproblémové období.

Čím platit - měna na Kubě

Pokud vyrazíte na dovolenou, obchodníci a poskytovatelé služeb velmi rádi uvidí vaše platby. Celou situaci ovšem zkomplikují třemi možnými měnami, kdy není jisté, že dostanete peníze vráceny ve stejnýné měně, ve které jste platili.

Hotely na Kubě

Nachází se zde samozřejmě spousta vhodných hotelů. Některé jsou ovšem na tolik vyhlášené, že i jen pobyt v nich je zážitek sám o sobě.

Kuba – last minute dovolená

Zájezd na Kubu nepatří mezi nejlevnější způsoby, jak strávit dovolenou. Pokud se rozhodnete trochu zariskovat a počkat na nabídky na poslední chvíli, můžete ušetřit spoustu financí.

Již více než dvě desítky let je komunistická Kuba otevřena cestovnímu ruchu. Pokud se podíváme do ulic, budeme potkávat padesát let stará auta. V okolí budou zanedbané, oprýskané domy. Pokud ale sejdeme k pobřeží, narazíme na překrásné, čisté, písčité a mnohdy strojově udržované (čištěné) pláže.

Čím platit - měna

Kubánské konvertibilní peso

Jedná se v podstatě o obdobu tuzexových bonů. Normální občan nemá šanci na tuto měnu dosáhnout.

Kubánské národní peso

Za tuto měnu lze na Kubě nakoupit přídělové potraviny, běžné každodenní potřeby, ovoce a i zeleninu.

Euro

V celé zemi lze téměř bez problémů platit eurem. Jedinou komplikací je, že obchodnící v některých případech vracejí v kubánských pesech.

Fotografie

Jamajka, pláž Sandals

Jamajka, pláž Sandals

Kajmanské ostrovy earo pohled

Kajmanské ostrovy earo pohled

Kuba, pláž Varadero

Kuba, pláž Varadero

Portoriko, město Barranquitas

Portoriko, město Barranquitas

KaribskeOstrovy.cz - Karibské Ostrovy Dovolená
2009 - 2023